Lokalafdelinger

Frihedslisten får hele tiden nye lokalafdelinger over hele landet. Herunder kan du klikke dig ind på de enkelte lokalafdelinger for at læse mere om lokalaktiviteterne.

For at få mere at vide om aktiviteterne i en lokalafdeling skal du trykke på lokalafdelingens navn herunder i tabellerne, eller skrive en email til lokalformændene.

Sjælland

LokalafdelingFormandEmail
FrederiksbergKasper Wagnerkawa@frihedslisten.dk
FuresøJayseth Simonysanojasi@frihedslisten.dk
GentofteChristian Kortbækchko@frihedslisten.dk
KøbenhavnBenthe Stensgaardbest@frihedslisten.dk
LollandCharlotte Carlsenchca@frihedslisten.dk
RingstedKent Nielsenkeni@frihedslisten.dk
OdsherredLisa Sofia Larssonlila@frihedslisten.dk
HillerødLokalafdeling Under oprettelse
Tovholder: Bjarne Holm
bjho@frihedslisten.dk
Lokalafdelinger på Sjælland

Fyn

LokalafdelingFormandEmail
AssensMillah Kongsbachmiko@frihedslisten.dk
MiddelfartJette Møllerjemo@frihedslisten.dk
OdenseWilliam Macgarrettwima@frihedslisten.dk
SvendborgPer Nielsenpeni@frihedslisten.dk
Lokalafdelinger på Fyn

Jylland

LokalafdelingFormandEmail
AalborgAnnette Narimanianna@frihedslisten.dk
AarhusArne Møller Andersenaran@frihedslisten.dk
EsbjergClaus Charles Clausenclcl@frihedslisten.dk
HerningAnnie Sølvtoftanso@frihedslisten.dk
KoldingAnnette Brinkanbr@frihedslisten.dk
RandersLone Jensenloje@frihedslisten.dk
SilkeborgKaren Klarbækkakl@frihedslisten.dk
SønderborgVibeke Schouvisc@frihedslisten.dk
ViborgJesper Nørgaardjeno@frihedslisten.dk
HorsensLokalafdeling Under oprettelse
Tovholder: Gitte Lee Nielsen
gini@frihedslisten.dk
GrenåLokalafdeling Under oprettelse
Tovholder: Søren Mikkelsen
somi@frihedslisten.dk
Lokalafdelinger i Jylland